לפרטים והצעות מחיר:
03-5403393 | office@edifice.co.il


תחזוקת מעליות

כיום ניתן למצוא מעלית  לא רק בבניינים חדשים וברבי-קומות, אלא גם בבניינים ישנים של שלוש קומות שהוסיפו מעלית בשנים האחרונות. מעלית שאינה תקינה מסכנת את המשתמשים בה, ולכן החשיבות של אחזקת מעלית באופן שוטף היא גדולה מאוד. כל ההנחיות בכל הקשור להתקנה ולאחזקה של מעלית בבניינים משותפים, הם מטעם משרד התמ"ת.

משרד התמ"ת מחייב כל בניין משותף לספק למעלית שלו שירות תחזוקה מטעם חברה לאחזקת מעליות שפועלת באישורו.

מה כוללת פעולת אחזקת מעליות?

אחזקת מעלית כוללת שימון של כל המערכות המכאניות והצירים, חיזוק הברגים של המעלית, בדיקת מצב הבלאי של רכיבי המעלית, בדיקת תקינות מעגלי הבטיחות, חיבורי החשמל, כוונון סגירת הדלתות, כוונון העצירה בקומות ועוד פעולות אחזקה, שימור ותקינות כאלה ואחרות. כדאי לדאוג שהחברה שאיתה בחרתם להיקשר בחוזה אספקת שירות זה, תהיה אמינה ומקצועית ושהעבודה תיעשה ע"י טכנאים מוסמכים. אחזקת מעלית היא עניין חיוני והיא מחויבת על פי חוק. ועד הבית.חברת הניהול צריכים לדאוג לשירות כזה מידי חודש, הזמנת השירות היא באחריותו. כיום מרבית חברות האחזקה של המעליות מתחייבות להגיע בעצמן לטיפול שוטף במעלית מידי 3-4 שבועות, ובסיום הטיפול הטכנאי משאיר דוח ביקורת בתיבת הועד או שולח אותו ישירות למשרדי חברת הניהול.

אחזקת מעליות – מהנדס מוסמך מטעם משרד התמ"ת

פעם בחצי שנה ועד הבית/חברת הניהול צריכים ליצור קשר עם בודק מעליות מוסמך מטעם משרד התמ"ת ולהזמין בדיקה  של בטיחות המעלית. במידה והבודק מצא ליקויים במעלית, הם מחייבים טיפול מיידי. של חברת אחזקת המעליות במקרה וממצאי הבדיקה העלו ליקויים חמורים, הבודק המוסמך רשאי להשבית באופן מיידי את המעלית והשימוש בה יהיה אסור. במקרה ואין חברת ניהול בבניין, חשוב לזכור שההזמנה של הבדיקה וכמובן גם עלות הבדיקה היא באחריות הדיירים. במקרה ולא תטרחו לדאוג לבדיקת בטיחות זו, זה עלול להיחשב כעבירה פלילית. מעבר לזה, חשוב להקפיד בבדיקה זו כיון שהיא בודקת את תקינות המעלית וקובעת האם היא ראויה לשימוש ואינה מסכנת דיירי הבניין ואורחיו.

יש לדאוג ולהקפיד  על רמת תחזוקה נאותה למעלית, ובשום אופן לא מומלץ לחסוך בעלות האחזקה השוטפת שלה. זוהי למעשה אחת מהוצאות הבניין הגדולות ביותר, למען איכות החיים והבטיחות של דיירי הבניין ואורחיו.

תגובות (1)


  1. Mr WordPress - להגיב
    2012/01/04

    Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.

כתוב תגובה