לפרטים והצעות מחיר:
03-5403393 | office@edifice.co.il


מקרה מבחן: פינוי-בינוי בבאר שבע

פעולות תחזוקה בבניין מיועדות לשמור על תפקודו התקין של הבניין, על חזותו, על ערכו הכלכלי, וכמו כן על בריאותם ועל בטיחותם של המשתמשים בו, של המבקרים בו ושל החולפים על ידו. להשגת יעדים אלה, יש לבצע תחזוקה של הנכס תוך שימוש נכון בו, ואלו הן פעולות הדורשות ידע רב ומיומנות אשר לרוב לא מצויים בידי דיירי הבניין.

 

שמירה על רמת תחזוקה הולמת חשובה לכל המתמשים בבניין והפכה למורכבת יותר עם תהליכי הקידמה ובניית רבי-הקומות ומגדלי המגורים. למרות זאת, נושא תחזוקת הבניין מוזנח לעיתים קרובות, בשל חוסר הבנה של העובדה שהתבלות הבניין, תגרום בעתיד להוצאות גדולות מההוצאות הדרושות לשמירה על רמת תחזוקה נאותה. לשם כך, בשנים האחורנות קמות יותר ויותר חברות ניהול המתמחות הן באחזקת הבניין והן בניהול כספי הדיירים שלו.

סוגי בניינים

בניינים חדשים מכילים מערכות רבות ומורכבות כמו גילוי וכיבוי אש, גנרטורים, משאבות, דחסני אשפה, חניונים ושערים וכו'. מערכות אלה דורשות טיפול שוטף וביקורת מתמדת על מנת לשמר אותן ולהבטיח את פעילותן התקינה בחיי היומיום ובשעת הצורך. לפיכך הצורך בחברת ניהול או בתחזוקאי מומחה בבניינים כאלה הינו ברור יותר. בבניינים ללא מערכות מורכבות שכאלה, הצורך בחברת ניהול נהיר פחות, ועל כך יש לתת את הדעת.

ניהול וגבייה

ראשית, חברות הניהול עוסקות בנושא המעיק והמורכב ביותר בניהול הבניין והוא – גביית התשלומים מן הדיירים. לחברות ניהול ישנם אמצעים ממוחשבים ואלקטרוניים לאיסוף הכסף, הפקדתו וניהולו וכן יש להן הזמן, הנסיון והאמצעים המשפטיים בגביית כספים מדיירים סרבנים למיניהם, בעיה ממנה סובל כמעט כל בית משותף.

כיום, יותר ויותר דיירי בתים משותפים מבינים את העובדה כי האחריות והנטל בניהול הבניין ואחזקתו הינם גדולים, וכי במקרה חירום או אפילו אסון חס וחלילה, האחריות נופלת על כתפיהם של נציגי הדיירים, או ועד הבית, אשר יאלצו לתת את הדין במקרה של הזנחה או רשלנות בבניין. במקרים בהם קרה מפגע בטיחותי כלשהו בשטח המשותף של הבניין, ולא הייתה נציגות מוגדרת, העונש (פיצוי כספי  בד"כ ואף מאסר במקרים קיצוניים) נופל על כל דיירי הבניין באופן שווה, ולעיתים הוא מכביד עד מאוד.

איתור תקלות, מקצועיות וזמינות

מעבר לכך, בשנים האחרונות ישנה מודעות לכך שניהול הבניין אינו מתמצה בנקיון ובגינון בלבד, וכי נושאים כמו חשמל, אינסטלציה, תברואה וכיבוי אש, הינם חשובים לא פחות. לחברות הניהול אנשי מקצוע המסיירים באופן שוטף בבניינים ויודעים לזהות סימנים בבניין ובשטחים המשותפים המעידים על תקלה או נזק העשויים להתרחש, כמו נזילה או מפגע ב כלשהו המסכן את בטיחות הציבור. כך ניתן לאתר תקלות מבעוד מועד ולחסוך עוגמת נפש ועלויות רבות מדיירי הבניין. במקרה של תקלה ממשית, מהירות התגובה של חברת הניהול, נגישותה לאנשי מקצוע ולקבלנים רבים, והיכולת שלה לנהל משא ומתן עמם, עשויים גם כן, להקל על הדיירים ולחסוך זמן ועלויות מיותרות.

 

 

 

כתוב תגובה