כתבות

לפרטים והצעות מחיר:
03-5403393 | office@edifice.co.il


מקרה מבחן: פינוי-בינוי בבאר שבע

מקרה מבחן: פינוי-בינוי בבאר שבע

פעולות תחזוקה בבניין מיועדות לשמור על תפקודו התקין של הבניין, על חזותו, על ערכו הכלכלי, וכמו כן על בריאותם ועל בטיחותם של המשתמשים בו, של המבקרים בו ושל החולפים על ידו. להשגת יעדים אלה, יש לבצע תחזוקה של הנכס תוך שימוש נכון בו, ואלו הן פעולות הדורשות ידע רב ומיומנות אשר לרוב לא מצויים בידי דיירי הבניין.

 

שמירה על רמת תחזוקה הולמת חשובה לכל המתמשים בבניין והפכה למורכבת יותר עם תהליכי הקידמה ובניית רבי-הקומות ומגדלי המגורים. למרות זאת, נושא תחזוקת הבניין מוזנח לעיתים קרובות, בשל חוסר הבנה של העובדה שהתבלות הבניין, תגרום בעתיד להוצאות גדולות מההוצאות הדרושות לשמירה על רמת תחזוקה נאותה. לשם כך, בשנים האחורנות קמות יותר ויותר חברות ניהול המתמחות הן באחזקת הבניין והן בניהול כספי הדיירים שלו.

קרא עוד

התקן הישראלי לאחזקת מבנים

תקן ישראלי 1525 הינו תקן העוסק בניהול ותחזוקת מבנים ובניינים על כל מערכותיהם. התקן אינו מחייב, כלומר, הוא אינו בחזקת חוק, אך במקרים של מפגע בטיחותי או רשלנות שבהם מתברר כי תחזוקת הבניין לא נעשתה על פי התקן, יואשם נציג הבניין ברשלנות וייצטרך לתת את הדין. חברת ניהול מקצועית ואמינה פועלת ומיישמת באופן שוטף את סעיפי התקן בניהול שלה, בבחירת העובדים ואנשי המקצוע עמם היא עובדת ובקבלת ההחלטות שלה. זהו תקן חשוב ומקצועי, אשר ידיעתו יכולה לסייע רבות בניהול תקין ויעיל של בניין.

קרא עוד

הצורך בביטוח צד ג'

"פסק דין עקרוני קובע: ועד בנין ישלם פיצוי של 475 אלף שקל, לנער שהתעוור עקב פגיעה של ענף עץ בעינו.

  המקרה אירע לפני כארבע שנים כאשר היה הנער בן תשע. הוא שיחק עם שני ילדים בגינת בניין שבשכונת הריף בבאר שבע. במהלך המשחק פגע ענף עץ במלוא עוצמתו בעינו של התובע. עקב כך התעוור בעינו השמאלית, ונקבעו לו 30 אחוזי נכות.

קרא עוד

כיבוי אש בבית המשותף

המערכת החשובה ביותר בבניין היא המערכת לגילוי וכיבוי אש, ודווקא התחזוקה של מערכת זו מצויה לרוב בהזנחה.

אירוע החירום החמור ביותר שעלול להתרחש בבניין הוא התפרצות של שריפה. מקורות לשריפה הם רבים ונובעים בעיקר מחוסר ידע או חוסר ערנות. בדירות הפרטיות חובה לשמור על בטיחות מפני שריפות, ועל כל דייר לדאוג לשמירת הבטיחות בדירתו הפרטית. במרחב הציבורי המשותף בבניין שלך, כמו שאתה בוודאי יודע, יש מערכת הגנה וכיבוי אש, ואם אין, כדאי מאד להתקינה. כדאי גם להיות מודע לאחריות לתקינותה של כל מערכת כיבוי האש בבניין.

קרא עוד

  • דף1 of 2
  • 1
  • 2